Interfész

https://pixabay.com/en/turn-on-turn-off-energy-power-2933016/

A jeltolmács, például, egy interfész: az audió jeleket videó jelekké konvertálja, hogy összekapcsoljon két kommunikáló felet, akik eltérő kommunikációs csatornákat használnak.

Általában informatikai szaknyelvben használják annak megfogalmazására, amikor két egymástól független rendszer közti kapcsolat létrehozására szükség van egy harmadik izére ahhoz, hogy a két rendszer adatokat/információt/bármit cserélni tudjanak, úgy hogy egyik megértse amit a másik küld.

Ez a harmadik izé van amikor csak annyi, hogy a rendszer programozói egymás közt megbeszélik, hogy milyen szabvány szerint küldik/fogadják az adatokat. Pl. amikor te találkozol egy kínaival, de te nem tudsz kínaiul, ő nem tud magyarul, de mindketten tudtok angolul. Ilyenkor úgy egyeztek meg, hogy angolul fogtok beszélni, ha meg akarjátok egymást érteni.

De van, hogy ez a harmadik izé egy harmadik rendszer, mely beékelődik a meglévő két rendszer közé, ismeri mindkét rendszert, és átalakítja a küldött/fogadott adatokat (elektromos jeleket, stb. bármit) úgy hogy azt mindkét rendszer a saját “nyelvén” értse. Pl. a jeltolmács a fenti példában.

De a mobil telefon is egy interfész. Közted és a párod között, amikor messze vagytok egymástól, de szeretnétek beszélgetni. (szívecske)

(kép forrása: pixabay.com)
Botond
Botond több, mint 20 éve informatikus. Munkája során visszatérő feladata, hogy bonyolult dolgokat egyszerűen magyarázzon el. Manapság már senki sem tudja elkerülni, hogy napi szinten kütyükkel, okos telefonokkal és számítógépekkel találkozzon. Botond azoknak szeretne segíteni, akik mindezeket még mindig nyűgnek élik meg, vagy bonyolultnak látják.
Top